
След като най-новият езиков модел GPT-4 на OpenAI излезе големите технологични компании работят върху своите езикови модели, за да се конкурират с гиганта. ChatGPT привлече голямо внимание през последните няколко месеца, като позволи на потребителите да получават донякъде точни отговори въз основа на техните запитвания. Въпреки че през последните дни се говори само за него, последните данни сочат, че Apple работи по свой собствен езиков модел, подобен на този който задвижва ChatGPT, който може да вгради в гласовия си асистент Siri.
Apple тества езикови модели, подобни на ChatGPT
На годишната си среща на върха за изкуствения интелект Apple подробно запозна разработчиците и ръководителите с бъдещето на изкуствения интелект и с това как ще се развива той. Въпреки че вътрешните подробности са оскъдни, за сега се знае, че компанията е силно заинтересована от идеята за водещ езиков модел и как може да се възползва от него по отношение на Siri (чрез New York Times).
Съобщава се, че Apple тества концепции за езикови модели всяка седмица в опит да последва подобни на изключително успешното начинание на OpenAI. Понастоящем виртуалният асистент на Apple изостава много от Google Assistant и Alexa на Amazon. Siri не разполага с достатъчно контекст в сравнение с Google Assistant и виртуалният асистент може да извлече голяма полза от изследванията на Apple. Siri се справя най-добре с това, за което е предназначена, но ако търсите реална помощ, другите са далеч по-добри.
Наскоро стана ясно, че разработчик е успял да добави ChatGPT към Apple Watch. Въпреки че добавката е под формата на приложение, тя има смисъл в носимото устройство. Ако Apple интегрира нещо подобно в Siri, това ще е огромен скок за виртуалния асистент. Освен това Siri в iPhone, iPad и дори Mac би могла да предложи сериозна помощ на потребителите, която в момента не е възможна.
Последната актуализация на GPT-4 предлага поддръжка на изображения и много други неща, което ще позволи на езиковия модел да предлага подробни отговори за разлика от предишната му версия. Освен това ще се подобри и точността на отговорите. Като цяло платформата е отворила широк спектър от възможности за всички. Можете да я използвате както за академични цели, така и в професионален план. Остава да видим как Apple ще приложи своите концепции за езиков модел. Въпреки че е логично компанията да включи технологията директно в Siri, тя може да предложи и самостоятелна платформа.
На този етап това са само спекулации, така че не забравяйте да приемате това с известна доза съмнение.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!