
Появиха се съмнения, че някой, който може би получава вътрешна информация от служител на Binance или работи за компанията, е успял да направи добра печалба в рамките на няколко минути, демонстрирайки впечатляващ инвеститорски и търговски нюх.
Всъщност става въпрос за няколко такива случая, които обаче не са останали незабелязани от директора на Coinbase Конър Гроган. Той използва Twitter, за да отбележи транзакционната активност на няколко анонимни портфейла през последните 18 месеца. Твърди се, че притежателите им са купили множество токени, които към момента не са присъствали в списъка на Binance, минути преди да бъдат включени в обмена на борсата, след което веднага са ги пласирали на пазара.
В първия такъв случай се касае за трансакция, включваща Rar токени, при който един от тези портфейли е купил Rari на стойност $900 000 секунди преди листването им в Binance и ги пуснал в продажба минути след това. Друг портфейл, започващ с 0x20, е купил около 78 000 ERN токени между 17 и 21 юни, които също са били продадени веднага след обявяването им в списъка на крипто борсата. Подобен е случаят и с пускането на TORN в пазара на Binance, когато един от споменатите портфейли е закупил стотици хиляди от въпросните токени и ги е пласирал веднага след включването им в платформата.
Информацията на Гроган обаче не се изчерпва само с това. Подобни действия са били наблюдавани и преди листването на RAMP токени в списъка на популярната крипто борса, когато един от съмнителните портфейли, започващ с 0xaf, е придобил RAMP за $500 000 в рамките на няколко дни, преди да ги изпрати към адрес в Binance минути след пускането им. Анонимният „инвестиционен гуру“ е направил печалба от $100 000 от продажбата на токените. Още толкова е изкарал и от листването на GNO в списъка с криптовалути на борсата, действайки по вече познатия начин. Точната сума на печалбата от съмнителните трансакции е неизвестна, но със сигурност възлиза на стотици хиляди долари.
Точността на сделките навява подозрения, че собственикът на портфейла има достъп до вътрешна информация. Гроган предполага, че това вероятно може да е „бивш служител на компанията, който получава информация от екипа, отговарящ за обявяването на новите токени, или е търговец, който е открил някакъв вид API, с чиято помощ проследява плановете на борсата“.
Binance наскоро въведе 90-дневна политика за продажба на токени от служители, забраняваща на тях или членовете на техните семейства да продават всеки нов токен в рамките на първите три месеца от включването му в списъка на платформата.
Коментирайте статията в нашите Форуми. За да научите първи най-важното, харесайте страницата ни във Facebook, и ни последвайте в Telegram и Viber или изтеглете приложението на Kaldata.com за Android, iOS и Huawei!